Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kavkazský pastevecký pes je staré plemeno,slouží lidem déle než 2000 let. Tito psi pocházejí, jak napovídá jejich pojmenování, z Kavkazu, kde pracovali jako hlídači početných stád i jako strážci vesnic. V Rusku je kavkazan známý od poloviny 18. století, ale počátky moderní historie spadají až do dvacátých let dvacátého století, kdy kavkazani začali být ve velkém chováni hlavně jako psi pastevečtí. Později byli hojně cvičeni pro práci v armádě a u policie. V současnosti se kavkazan využívá jako hlídací a strážní pes.

Kavkazan je mohutný pes, kohoutková výška se pohybuje kolem 70 cm, hmotnost většinou nad 50 kg. Má velmi silný hlídací a ochranářský pud. Je samostatný v rozhodování a vyhodnocování situací - ve své domovině měl na starosti početná stáda, která  musel sám uhlídat a ochránit. Dá se vycvičit jen do určité míry - základní poslušnost zvládne. Výcvik musí probíhat velmi postupně a bez trestání, kavkazan je hrdý a nesnáší ponižování. Ke svým lidem se chová přítulně, je i mazlivý, k cizím se chová ostražitě. Je schopen v případě nebezpečí bleskurychle zaútočit.

Pokud chcete mít psa, který vás bude věrně chránit a hlídat váš majetek bez výcviku, pořiďte si kavkazského pasteveckého psa.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář